Co zamiast słodyczy? Też słodycze!

cukierki candy 1

Jesteś uzależniony od jedzenia słodyczy? Codziennie nagradzasz się tabliczką czekolady, paczką ciasteczek, a może lodami? Uważaj, zawarty w nich

biały cukier, to prawdziwa bomba zegarowa, która wybuchnie w twoim organizmie w postaci cukrzycy, nadwagi albo kłopotów z sercem. Ale spokojnie, nie musisz od razu zarządzać odwyku, w końcu potrzebujesz węglowodanów, które dostarczają energii, a więc słodycze możesz zastąpić innymi... słodyczami.

Biały cukier, często nie bez przyczyny nazywany białą śmiercią, jest przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości: cukrzyca, nadwaga, otyłość, miażdżyca, próchnica i wiele innych. Niestety wykorzystywany jest w wytwarzaniu wielu produktów żywnościowych i zupełne wyeliminowanie go z diety jest niemal niemożliwe. Dlatego najłatwiej zrezygnować z jedzenia produktów, w których jest go najwięcej, czyli słodyczy. Ale bez paniki, chodzi przede wszystkim o to, by wybierać je świadomie.

Najzdrowsze będą te, w których znajdują się wyłącznie naturalne składniki. Niewątpliwie do takich należy czekolada, a tą przecież lubi każdy. Polecana jest szczególnie gorzka, która zawiera najwięcej potasu i magnezu. Dobrym wyborem są również ciastka owsiane z dodatkiem miodu lub kakao. Ich główny składnik pobudza trawienie i oczyszcza organizm.

Josef

www.zarki-letnisko.pl