Bezpośrednie autobusowe połączenie z Warszawy do Tatralandii

PKS Polonus uruchamia międzynarodowy kurs na Słowację!

PKS Polonus – polski przewoźnik autobusowy – już 18 grudnia 2015 uruchomi nowe międzynarodowe połączenie na trasie Polska – Słowacja. Autobusy PKS Polonus będą kursowały z Warszawy, przez Zakopane, aż do Tatralandii, czyli największego kompleksu narciarskiego w Niskich Tatrach. To pierwsze w kraju
i jedyne bezpośrednie połączenie autobusowe między Warszawą a zimową ‘stolicą’ Słowacji. Koszt biletu na całej trasie to zaledwie 90 zł, przy czym z Warszawy do Zakopanego podróżni dojadą z PKS Polonus już za 50 zł.

Autobus z Warszawy do Tatralandii, rozpoczynający trasę na Dworcu Zachodnim, aktualnie kursować będzie w piątki i soboty raz dziennie, o godz. 22:30, zaś w okresie wakacyjnym przez cały tydzień.

Bilety – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można będzie kupić w 60-dniowej przedsprzedaży w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju już od 10 grudnia 2015.

Jak zapewnia Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus:

Uruchomienie w przeddzień ferii zimowych trasy z Polski na Słowację, prowadzącej przez górskie kurorty, nie jest przypadkowe. Grudzień to początek sezonu narciarskiego i wzmożonej turystyki świątecznej. Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek będzie cieszył się ogromnym powodzeniem, choćby dlatego, że
PKS Polonus jest pierwszym przewoźnikiem autobusowym, który wprowadził
do stałego rozkładu jazdy bezpośrednie połączenie między Warszawą a Tatralandią
. Brak kosztów dodatkowych, związanych z opłatami za autostradę w przypadku podróży samochodem, jak też kurs bez konieczności przesiadek to dla amatorów sportów zimowych i miłośników Tatr ogromne ułatwienie i tym samym podniesienie komfortu podróży.

Nowy międzynarodowy kurs PKS Polonus prowadzić będzie przez: Radom, Kielce, Kraków
i Myślenice oraz przez
znane i lubiane przez turystów ośrodki narciarskieBiałkę i Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Stary Smokowiec, aż do słowackiego Liptowskiego Mikułasza. Trasa – dla wygody podróżnych – została podzielona na trzy główne odcinki, a koszt biletu wynosi odpowiednio (bez uwzględnienia ustawowych zniżek): 50 zł, 80 zł i 90 zł:

  • Warszawa – Zakopane (8h10 min): godz. 22:30 – 6:40, /50 zł/
  • Warszawa – Zakopane Tatrzańska Łomnica/ Stary Smokowiec (9h30 min): godz. 22:30 – 8:00 /80 zł/
  • Warszawa – Zakopane Liptowski Mikułasz (11h25 min): godz. 22:30 – 9:05 /90 zł/

Kurs powrotny z Tatralandii do Warszawy (Dworzec Zachodni) realizowany będzie – początkowo w soboty i niedziele, a w okresie wakacyjnym przez cały tydzień – o godz. 19:00, z planowym przyjazdem do Warszawy o godz. 5:20:

  • Liptowski Mikułasz – Warszawa (10h20 min): godz. 19:00 - 5:20
  • Tatrzańska Łomnica/ Stary Smokowiec – Warszawa (9h35 min): godz. 20:15 - 5:20
  • Zakopane – Warszawa (7h50 min): godz. 21:30 – 5:20

Więcej kursów PKS Polonus to więcej szans na wygraną! Podróżni, korzystający z usług przewoźnika mają szansę wygrać – w ramach akcji Nagradzanie za podróżowanie”– nie tylko podwójne zaproszenia do kina na premierowy pokaz „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, ale również voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób
w uzdrowisku termalnym Velké Losinyw Czechach.

≈ ≈ ≈

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS S.A. to polski przewoźnik autobusowy, obsługujący ponad 100 dalekobieżnych tras krajowych oraz międzynarodowe połączenia do i z Lwowa.