Świąteczne ozdoby w wersji DIY z serem żółtym w roli głównej? To możliwe!

Święta swoją magię kryją w detalach. Światła świec, gustowne ozdoby czy pięknie przybrana królowa Bożego Narodzenia – choinka, to elementy, które budują wyjątkową atmosferę. Nie zapominajmy przy tym, że piękno tkwi w prostocie, a wyjątkowość w tym, że sami zaangażujemy się w wykonanie oryginalnego wystroju wnętrza. Poświęćmy zatem chwilę i wykonajmy własnoręcznie ozdoby, które zbudują prawdziwą magię świąt! A jedyne czego potrzebujemy, to.. ser żółty!

W okresie świątecznym szczególną wagę przywiązujemy do przystrojenia domu. Szukamy inspiracji i dbamy o detale, które mają przybliżyć nam wyjątkowo rodzinną i ciepłą atmosferę. Przemierzamy okoliczne sklepy i supermarkety, gorączkowo wyszukując rozwiązań idealnych. Okazuje się jednak, że najlepsze rozwiązania są na wyciągnięcie ręki, a wszystko, czego potrzebujemy znajduje się w naszym domu, a konkretniej – w spiżarni. Bowiem przy dekoracji wigilijnego stołu, możemy wykorzystać dosłownie wszystko, co przyjdzie nam do głowy. I nie bójmy się przy tym sięgać po produkty spożywcze. Z sera żółtego możemy wykonać wiele ciekawych i niebanalnych ozdób na wigilijny stół: przy użyciu wykałaczek i małych, serowych trójkątów, powstanie piękna choinka, a nawet imponująca bombka! Jedyne, co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. – Święta to czas wyjątkowy. Warto zatem odpowiednio przygotować się do chwili, kiedy cała rodzina zasiądzie przy suto zastawionym stole. Ręczne wykonywanie ozdób to świetna zabawa i przede wszystkim pretekst do zaangażowania całej rodziny, a w szczególności najmłodszych. Doskonale nadaje się do tego ser żółty, co z pewnością ucieszy wszystkich jego smakoszy. Najlepiej wybrać ser w bloku, gdyż znacznie poszerzy to zakres jego wykorzystania – radzi Ewa Polińska z Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Oto 3 nasze propozycje świątecznych, serowych choinek.

 

Ogórkowa choinka z serem żółtym

Składniki:

- 150 g sera Gouda MSM Mońki

- dwa zielone ogórki

- dwie rzodkiewki

- żółta i czerwona papryka

Przygotowanie:

Zielone ogórki kroimy pod kątem, w plasterki. Układamy je na kształt trójkąta na dużym talerzu. Ser Gouda MSM Mońki kroimy w kostkę i układamy na brzegu talerza. Paprykę kroimy w drobną kostkę, a rzodkiewkę w cienkie plastry. Układamy je na ogórkach, dekorując przekąskę wedle uznania.

Smacznego!

Serowa choinka z serkiem łososiowym

Składniki:

- 150 g sera Morskiego MSM Mońki

- opakowanie serka twarogowego łososiowego

- 2 rzodkiewki

- natka pietruszki

- połowa jabłka 

- długa wykałaczka

Przygotowanie:

Połówkę jabłka kładziemy na talerzu i wbijamy w nie długą wykałaczkę. Ser Morski MSM Mońki kroimy w cienkie plastry w kształcie trójkątów i smarujemy po jednej stronie serkiem twarogowym. Nabijamy na wykałaczkę plastry sera na kształt choinki. Całość dekorujemy rzodkiewką i natką pietruszki.

Smacznego!

 

Owocowo-serowa choinka

Składniki:

- mały bakłażan

- 150 g sera Edamskiego MSM Mońki w bloku

- mandarynka

- 2 sztuki kiwi

- kiść winogron

- 20 krótkich wykałaczek

Przygotowanie:

Obcinamy dolną część bakłażana i kładziemy go na talerzu. Wbijamy w niego wykałaczki. Ser Edamski MSM Mońki kroimy w drobną kostkę. Obieramy mandarynkę, kroimy kiwi w plastry i myjemy winogrona. Nabijamy wszystkie składniki na wykałaczki. Na szczyt naszej owocowo-serowej choinki, nabijamy wycięta z sera gwiazdkę.

Smacznego!