Musical i thriller na ekranach kin sieci Multikino

Najlepszy Debiut Reżyserski 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Na tegorocznym FF w Gdyni „Córki Dancingu” otrzymały ponadto Nagrodę za Najlepszą Charakteryzację, a w ręce Agnieszki Smoczyńskiej trafiła Kryształowa Gwiazda Elle. W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W filmie dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Natomiast w filmie „Fala” grupa geologów w górzystym terenie Åkneset w Norwegii odkrywa osunięcie się fiordu Geirangerfjord. Na ewakuację okolicznej ludności jest już jednak za późno. Do miasta zbliża się spowodowana tąpnięciem 85-metrowa fala. Członek grupy geologów Kristian ma 10 minut na uratowanie jak największej liczby ludzi, w tym swojej rodziny.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

O filmie „Córki dancingu”

Reżyseria:Agnieszka Smoczyńska
Scenariusz: Robert Bolesto

Obsada:

Kinga Preis – Wokalistka

Michalina Olszanska - Syrena Złota

Marta Mazurek - Syrena Srebrna

Jakub Gierszał – Basista

Zygmunt Malanowicz - Kierownik Sali

Marcin Kowalczyk - Tryton

Magdalena Cielecka - Boskie Futro

Katarzyna Herman - Porucznik Mo

Katarzyna Sawczuk – Nancy

O filmie „Fala”

Reżyseria: Roar Uthaug
Scenariusz: John Kåre Raake, Harald Rosenløw-Eeg

Obsada:

Kristoffer Joner - Kristian

Ane Dahl Torp - Idun

Thomas Bo Larsen - Phillip

Jonas Hoff Oftebro - Sondre

Edith Haagenrud-Sande - Julia