PKS Polonus z nowym kursem do Lwowa

PKS Polonus z nowym kursem do Lwowa i połączeniem z Warszawy do Grudziądza!
PKS Polonus rozszerza siatkę krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych. Polski przewoźnik kursuje już na nowej trasie: Warszawa – Grudziądz, a od 18 grudnia 2015 roku pasażerowie PKS Polonus mogą korzystać z dodatkowego połączenia do Lwowa. Grudniową nowością w międzynarodowym rozkładzie jazdy PKS Polonus jest również kurs na Słowację w relacji: Warszawa – Zakopane – Liptowski Mikułasz / TATRALANDIA.
Od grudnia 2015 – poza dotychczasowymi kursami do Lwowa, realizowanymi codziennie przez PKS Polonus z Dworca Zachodniego w Warszawie o 18:30 i 21:30 – osoby podróżujące z polskim przewoźnikiem mają do dyspozycji dodatkowe połączenie o godz. 12:00. Przyjazd do Lwowa zaplanowany jest na godz. 22:00, natomiast w relacji powrotnej, wyjazd ze Lwowa odbywać się będzie o godz. 12:00 z przyjazdem do Warszawy o godz. 20:10. Koszt biletu normalnego w jedną stronę wynosi 60 zł.
– PKS Polonus proponuje podróżnym bardzo szeroką ofertę przewozów transgranicznych na Wschód. Dobrą informacją dla podróżnych – poza dodatkowym kursem do Lwowa – jest również to, że niebawem zwiększymy także listę przystanków na tej trasie, umożliwiając osobom podróżującym z PKS Polonus korzystanie z –naszego połączenia także na przystankach pośrednich – zapowiada Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.
Od 18 grudnia 2015 autobusy PKS Polonus kursują również na Słowację! Nowa trasa prowadzi z Warszawy, przez Zakopane, aż do Tatralandii, czyli największego kompleksu narciarskiego w Niskich Tatrach. To pierwsze w kraju i jedyne bezpośrednie połączenie autobusowe między Warszawą a zimową ‘stolicą’ Słowacji. Aktualnie kurs realizowany jest w piątki i soboty o godz. 22:30, zaś w okresie wakacyjnym zaplanowany został na każdy dzień tygodnia.
Andrzej Padziński podkreśla – Jest to pierwsza oferta na rynku przewozów autobusowych, która umożliwia turystom chcącym wypocząć w słowackich Tatrach, skorzystanie z tego rodzaju transportu. Ze względu na brak bezpośrednich połączeń kolejowych w ten rejon, praktycznie jedyną opcją była podróż samochodem. Dzięki PKS Polonus turyści mają alternatywne rozwiązanie logistyczne. Co więcej, nasz rozkład jazdy został zaplanowany tak, by umożliwić zarówno tygodniowy, jak też tylko weekendowy pobyt w górach, podróżując bezpośrednio z Warszawy lub planując krótszy wypad z polskich w słowackie Tatry bądź odwrotnie.
Poza dodatkowym kursem do Lwowa i nowym połączniem międzynarodowym na trasie: Warszawa – Tatralandia, po raz pierwszy w grudniu autobusy PKS Polonus ruszyły również z Warszawy (wyjazd o godz. 9:45) do Grudziądza (przyjazd o godz. 14:15). W relacji powrotnej wyjazd z Grudziądza zaplanowany jest na godz. 16:10, a przyjazd do Warszawy na godz. 20:40. Koszt biletu normalnego w jedną stronę to zaledwie 51 zł.
Bilety na kursy oferowane przez PKS Polonus – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można kupić w 60-dniowej przedsprzedaży na stronie www.pkspolonus.pl oraz w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju.
? ? ?
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS S.A. to polski przewoźnik autobusowy, obsługujący ponad 100 dalekobieżnych tras krajowych oraz międzynarodowe połączenia do i z Lwowa oraz na Słowację.
Oferta PKS Polonus skierowana jest do osób, które chcą komfortowo i bezpiecznie, a jednocześnie tanio podróżować.
Operator realizuje zarówno kursy dzienne, jak i nocne między Warszawą a dużymi aglomeracjami miejskimi, w tym na trasach do: Kudowy Zdroju, Zakopanego, Krynicy Zdroju czy Giżycka.
? ? ?