MOJE CÓRKI KROWY- POKAZY PRZEDPREMIEROWE

MOJE CÓRKI KROWY- POKAZY PRZEDPREMIEROWE

1-3.01.2016 godz. 19:00

6.01.2016  godz. 20:30

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.  

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

reżyseria: Kinga Dębska

aktorzy: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Łukasz Simlat, Małgorzata Niemirska

Polska 2015, 88

 

EXCENTRYCY, czyli po słonecznej stronie ulicy – POKAZY PRZEDPREMIEROWE

6-10.01.2016  godz. 18:30

 

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. 

Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej famme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej na ekranie prawdziwa aktorska uczta: popis wokalny da Sonia Bohosiewicz. W ekscentrycznego stroiciela fortepianów i geniusza muzycznego – Felicjana Zuppe wcielił się Wojciech Pszoniak. Za swoją rolę otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na Gdynia Film Festiwal. Partnerują im: Anna Dymna, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Wiktor Zborowski. Obok zawodowych aktorów na ekranie debiutuje Wojtek Mazolewski. 

Nowy film legendy polskiego kina Janusza Majewskiego, nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. 

Plejada gwiazd, genialny humor i pełna energii muzyka.

reż.   Janusz Majewski

Polska 2015, 113' 

 

SHERLOCK I UPIORNA PANNA MŁODA – POKAZY SPECJALNE

7.01.2016   GODZ. 20:30 I 22:30

 

Pełnometrażowy film z bohaterami kultowej serii zatytułowany: Sherlock i upiorna panna młoda zostanie pokazany w kinie tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia przed telewizyjną premierą, które odbędzie się 7 stycznia.

Benedict Cumberbatch i Martin Freeman jako Sherlock Holmes i Dr Watson po raz pierwszy na dużym ekranie. Bohaterowie kultowej serii w pełnometrażowym filmie fabularnym, który będzie można zobaczyć tylko 7 stycznia!