Zaproszenie na śniadanie prasowe z okazji otwarcia Instytutu Oka - 14.01.2016 godz. 11:00

prof. dr hab. med. Krystyna Czechowicz-Janicka zaprasza na śniadanie prasowe z okazji otwarcia „Instytutu Oka” najnowocześniejszego w Polsce centrum diagnostyki i leczenia jaskry oraz chorób siatkówki oka.
Jest to pierwszy w Polsce i w tej części Europy ośrodek posiadający innowacyjny laser 2RT firmy Ellex - jedyny na świecie laser, który po raz pierwszy w historii daje możliwości leczenia wczesnej
postaci zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) oraz najnowocześniejszy, najprecyzyjniejszy na świecie, pierwszy w Polsce tomograf komputerowy drugiej generacji - Spectralis HRA-OCT2, pozwalający na precyzyjną i szybką diagnostykę chorób siatkówki oka i jaskry. Dzięki swojej precyzji Spectralis HRA-OCT2 pozwala na badanie tkanki siatkówki o niespotykanie małej wielkości już 1 mikromilimetra (0.001 mm).
Śniadanie prasowe odbędzie się w czwartek 14 stycznia 2016 r., godz. 11.00 przy ul. Al. Niepodległości 18 w Warszawie w Restauracji Wine & Art.
Zastosowanie wczesnej diagnostyki zmian siatkówkowych wsparte następnie terapią „odmłodzenia komórek siatkówki” laserem 2RT to przełom w leczeniu najpowszechniejszej choroby cywilizacyjnej oczu jakim jest AMD, umożliwiający tysiącom pacjentów zatrzymanie, a nawet cofnięcie zmian chorobowych jeszcze w bardzo wczesnym stadium choroby. W Polsce na AMD cierpi około miliona osób po 50 roku życia.
Po spotkaniu wszystkich chętnych zapraszamy do Instytutu Oka, mieszczącego się w tym samym budynku, na bezpłatne badanie oczu.
RSVP: Iwona