W karnawale dzieci się nie nudzą!

Karnawał trwa w najlepsze! Dorośli bawią się na balach, dla młodzieży to czas studniówek, a najmłodsi? Warto zadbać także o nich i zaplanować niezapomnianą, karnawałową zabawę! Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które sprawią, że każdy kinder bal będzie niezapomniany.

Wenecka maskarada

W sobotę oficjalnie rozpoczął się karnawał w Wenecji. Warto zainspirować się tym wydarzeniem i zorganizować naszym najmłodszym bal maskowy. Niech kolorowe kartony, kredki, brokaty, czy rozmaite naklejki będą podstawą do stworzenia niezwykłych masek. Dzieci będą podekscytowane, że mogą przygotować swoje przebrania własnoręcznie, a następnie szaleć w nich cały wieczór! Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę J

Słodki smak zabawy!

Słodkie przekąski to podstawa każdej imprezy. Warto nieco odmienić klasyczne babeczki i dodać im karnawałowego animuszu. Wystarczy tartletki (np. Dan Cake) wypełnić czekoladowym kremem i udekorować kolorowymi lentilkami. W takiej odsłonie wypieki zyskają „imprezowy look”.  Drażetki można również zastąpić żelkami ułożonymi na kształt uśmiechających się buzi. Kreatywne podanie deseru z pewnością zachęci gości do zasmakowania!

Kto nie gra ten – balon!

Dzieci nie lubią się nudzić, wiemy to nie od dziś. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy, które zintegrują najmłodszych to podstawa kinder balu. Wykorzystując do nich balony w różnych kolorach, warto zabawić się w „kolorowe dobieranie”. Na czym polega gra? Każdy z uczestników ma swojego balona, z którym tańczy w rytm muzyki. Gdy ta się zatrzyma, animator mówi jakie kolory muszą znaleźć się razem, np. czerwony z zielonym. Dzieci posiadające dane kolory muszą się odnaleźć i stanąć w parze. Dużo biegania i uśmiechu gwarantowane!