Operetka Wczoraj i Dziś w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego IWIA

Operetka Wczoraj i Dziś w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego IWIA w niedzielę 6 marca 2016 r. o godz. 17.00.

Bilety już do nabycia w cenie 35zł w przedsprzedaży do końca lutego, w marcu 45zł, bilety grupowe (przy jednoczesnym zakupie od 10 szt.) - 30zł.

 

Rezerwacja i zakup biletów pod nr tel. 32 4216222 w.39 i w kasie DK Chwałowice.

Scenariusz do spektaklu Operetka Wczoraj i Dziś, który trwa 105 min. został napisany dzięki inspiracji płynących z melodii i historii zawartych w najpiękniejszych operetkach.

„Usta Milczą, Dusza Śpiewa”, „W Rytm Walczyka”, „Dziewczęta z Barcelony”, „Wilia”, „Czardasz Rozalindy”, Walce i Polki Straussa,  Kankan Offenbacha czy wiele innych znanych i lubianych melodii, to muzyczna kanwa autorskiego widowiska operetkowego. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość, oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów. 

Akcja widowiska rozgrywa się na salonach dziewiętnastowiecznego Wiednia, a konkretnie na jednym z wielu wystawnych bali. Przewijają się tam najrozmaitsze, zjawiskowe damy, jedne dystyngowane inne roztrzepane. W chwilach tak zwanej - słabości, degustując zbyt dużo wytwornego trunku przestają już skrywać namiętne uczucia względem eleganckich panów, a śpiewając pieśń, arię lub tańcząc czardasza, walca czy polkę wyrażają co im w duszy gra. Panowie natomiast, jako najwięksi znawcy nieodgadnionych kobiecych charakterów, przy wtórze lampki wina, popisują się sami przed sobą najrozmaitszymi sposobami ujarzmiania i poskramiania płci pięknej. Gdy jednak zabawa dobiega już końca wszyscy odnajdują nić porozumienia i łącząc się w pary, kończą zabawę ognistym i szalonym, kankanem.

Charakter nierealnego, przy tym jakże baśniowego i bardzo zabawnego libretta, daje bohaterom możliwość przebierania i przeobrażania się w kogoś zupełnie innego niż  rzeczywistości. Kostiumy jak przystało na elegancki bal są bardzo wyszukane i obowiązkowe, a sceneria sali balowej zachęca widza do uczestnictwa, w niecodziennym spotkaniu z zupełnie nową operetką.