PKS Polonus z nowym kursem do Polańczyka i zniżką dla seniorów!

Polacy w drodze do uzdrowisk i sanatoriów
Koniec ferii wbrew pozorom nie zwiastuje pustek w pensjonatach i pokojach hotelowych. Zwiększony ruch widoczny jest jednak przede wszystkim w uzdrowiskach i sanatoriach, zwłaszcza tych na południu Polski. Swoją turystyczną aktywność rozpoczynają bowiem kuracjusze!
Wystartował sezon uzdrowiskowy, stąd wzmożony ruch zaobserwować można również na pokładach autobusów, a PKS Polonus – ze względu na rosnące zainteresowanie wyprawami do bieszczadzkich miejscowości słynących z prozdrowotnych walorów – uruchomił na początku roku nową linię z Warszawy na południowe krańce Polski, z przystankiem docelowym w Polańczyku. Co więcej – przewoźnik oferuje osobom powyżej 60. roku życia 20% zniżkę na przejazd w obie strony oraz zapewnia podczas podróży opiekę wykwalifikowanych kierowców z uprawnieniami certyfikowanych ratowników drogowych.
Podkarpacie – z urokliwym Polańczykiem, położonym na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego – jest jedną z najbardziej lubianych polskich destynacji. Ta bieszczadzka miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa słynie nie tylko z wyjątkowego mikroklimatu, ale stanowi również największą bazę turystyczną w Bieszczadach, oferującą łącznie ok. 4 tys. miejsc noclegowych, w tym ponad 1,2 tys. dla gości uzdrowisk i sanatoriów.
Kuracjusze myślący o wypoczynku w Polańczyku mogą – od początku stycznia 2016 roku – korzystać już z nowego połączenia, oferowanego przez PKS Polonus. Autobusy w relacji Warszawa – Polańczyk – Warszawa kursują codziennie, przejeżdżając przez: Radom, Skarżysko-Kamienną, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Krosno oraz Iwonicz-Zdrój. Autobusy rozpoczynają trasę na Dworcu Zachodnim w Warszawie o godz. 06:50 i docierają na miejsce o godz. 17.20. Kurs powrotny z Polańczyka zaplanowany został na godz. 08.30, co pozwala dotrzeć do Warszawy o godz. 18.55.
Koszt podróży z Warszawy do Polańczyka, jak też w relacji odwrotnej to 68 zł, przy czym osoby powyżej 60. roku życia mogą dodatkowo liczyć na 20% zniżkę! Seniorzy kupując jednocześnie bilet wyjazdowy i powrotny, skorzystać mogą także z promocji „Tanie Powroty”, dzięki której cena biletu powrotnego będzie pomniejszona o 30%.
Jak zapewnia Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus – Osoby w wieku 60+ zdecydowanie rzadziej niż rodziny z dziećmi czy młodzi ludzie podróżują samochodem. Doskonałą alternatywą w tym przypadku jest zatem transport publiczny, dlatego oferta PKS Polonus w zakresie wyjazdów do uzdrowisk położonych w Bieszczadach jest tym, co może sprostać oczekiwaniom osób starszych w kontekście wielogodzinnych podróży. Komfort i bezpieczeństwo jazdy naszymi autobusami, a do tego przystępna cena biletów dzięki 20% zniżce dla osób powyżej 60. roku życia sprawia, że nowy kurs z Warszawy do Polańczyka  zaledwie miesiąc od uruchomienia cieszy się ogromną frekwencją. 
- Co więcej, od 2015 roku wszyscy kierowcy PKS Polonus legitymują się certyfikowanym kursem Ratownika Drogowego, przygotowującym do udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i zachorowaniach. To dodatkowo podnosi komfort i bezpieczeństwo naszych podróżnych, co jest dla nas szczególnie ważne – dodaje Andrzej Padziński
Poza Polańczykiem, autobusy PKS Polonus kursują również do innych, lubianych przez kuracjuszy uzdrowisk podgórskich. W rozkładzie jazdy polskiego przewoźnika widnieje między innymi: Piwniczna-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój czy Kudowa-Zdrój.
Bilety na połączenia PKS Polonus – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można kupić w 60-dniowej przedsprzedaży: u kierowcy, w kasach dworcowych PKS, w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju. 
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS S.A. to polski przewoźnik autobusowy, obsługujący 36 połączeń dalekobieżnych oraz realizujący 4 międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz na Słowację.
Oferta PKS Polonus skierowana jest do osób, które chcą komfortowo i bezpiecznie, a jednocześnie tanio podróżować.
Operator realizuje zarówno kursy dzienne, jak i nocne między Warszawą a dużymi aglomeracjami miejskimi, w tym na trasach do: Kudowy Zdroju, Zakopanego, Krynicy Zdroju czy Giżycka.