Produkty „light” nie takie zdrowe

Przystanek Po Zdrowie

Cukier to największe zagrożenie dla człowieka. Wszechobecny powoduje wiele dolegliwości, a także tycie i brak energii. Często nieświadomie

wybieramy żywność, która kryje w sobie ogromne pokłady cukru, myśląc, że to właśnie one pomogą nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Produkty „light” są na szczycie tej listy, a niestety często po nie sięgamy, nie wiedząc, że to właśnie one są przyczyną naszych problemów.

Napoje „light”, soki owocowe, jogurty czy płatki śniadaniowe, to produkty, które są stałym elementem codziennego odżywiania. Niestety, każdy z nich stanowi zagrożenie dla naszej wagi i szczupłej sylwetki. Nie oznacza to jednak, że musimy zupełnie zrezygnować z tego rodzaju jedzenia. Właściwie oprócz napojów gazowanych, wszystkie te produkty można łatwo i smacznie zastąpić i zdecydowanie będzie to zmiana na plus. Zamiast słodkich płatków śniadaniowych lepiej wybrać te kukurydziane i samemu zmieszać je z rodzynkami, morelami czy orzechami. Podobne podejście warto zastosować w przypadku batoników muesli i po prostu zrobić je samemu w domu.

Jogurty zdecydowanie lepiej wybierać te naturalne, a nie owocowe, pełne cukru i kalorii. Do naturalnego, jeśli nie odpowiada nam jego smak, można dodać owoce lub bakalie. Soki owocowe w kartonach t również duża zawartość cukru, dlatego lepiej postawić na te wyciskane prosto z owoców lub po prostu wodę. 

www.ml.pl