„Marienbad” (18, 19, 20 marca)

Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza widzów w weekend 18-20 marca na przedstawienie muzyczne „Marienbad”. „Marienbad czyli qui pro quo między dwoma miastami w listach i telegramach” (tak właściwie brzmi tytuł)  w reżyserii Macieja Wojtyszki jest opowieścią o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach. Głównym miejscem akcji jest kurort w Marienbadzie, do którego przybywają panie, panowie, matki z córkami oraz swatowie... Spektakl powstał na bazie prozy Szolema Alejchema wybitnego pisarza żydowskiego i klasyka literatury jidysz.  Śpiew na żywo do kompozycji Jerzego Derfla, piękne kostiumy i współczesna  scenografia czynią ten spektakl wyjątkowym. Warto się wybrać!
Opis:
Panie wyjeżdżają do uzdrowiska, żeby się poprawić, a panowie aby ubyć. Jednocześnie religijne żony, które znalazły się w europejskim kurorcie, błyskawicznie stają się nowoczesne. Mężowie natomiast robią wszystko, by uchodzić za pozbawionych zobowiązań kawalerów. Każdy stara się wypaść jak najlepiej wśród innych uczestników uzdrowiska. Portret świata zamożnych Żydów z warszawskich Nalewek, pokazany z dobrotliwym humorem, wielką przenikliwością i talentem w dostrzeganiu detali.
 
Terminy: pt. 18.03. g. 19.00, sob. 19.03. g. 19.00, nd. 20.03. g. 18.00
Miejsce: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Warszawa, Plac Grzybowski 12/16
Czas trwania: 2 h (z przerwą)
Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 8506450, (+48 22) 8505656 i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia: Ewa Łaniecka
Choreografia: Emil Wesołowski
Muzyka: Jerzy Derfel
Kierownictwo Muzyczne: Teresa Wrońska
Światła: Ewa Garniec
Adaptacja: Henryka Królikowska-Wojtyszko
Obsada: Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Waldemar Gawlik, Ewa Greś, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Sylwia Najah, Małgorzata Majewska, Joanna Przybyłowska, Ernestyna Winnicka, Henryk Rajfer, Rafał Rutowicz, Joanna Rzączyńska, Izabella Rzeszowska, Piotr Sierecki, Monika Soszka, Barbara Szeliga, Gołda Tencer, Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Piotr Wiszniowski
Premiera: 22 lutego 2013r.