Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu

ANIELLO DESIDERIO 1

Kiedy Aniello Desiderio w wieku 8 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie, krytycy zaczęli nazywać go „cudownym dzieckiem gitary”. 20

lat później artysta został okrzyknięty „gitarzystą stulecia”.Dziś gitarzysta znany jest z tego, że sugestywnością swoich interpretacji, wprowadza publiczność w stan głębokiego zachwytu. Tak będzie zapewne również 26 lipca na koncercie we wrocławskim klubie Stary Klasztor. 

Aniello Desiderio, legendarny wirtuoz gitary, urodził się 1971 roku w Neapolu. Tam też rozpoczął naukę gry na instrumencie pod kierunkiem Bruna Battisti D’Amario oraz Stefano Aruty. Już od najmłodszych lat gitarzysta zdobywał laury podczas licznych międzynarodowych konkursów gitarowych m.in. w Hawanie, w Tokio i Madrycie.

Swoją międzynarodową karierę Aniello Desiderio rozpoczął 1989 r. na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Wolos w Grecji. Później gitarzysta koncertował w wielu miejscach na świecie m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wenezueli, Kolumbii, na Kubie oraz w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Występował zarówno solowo oraz wraz ze słynnymi europejski orkiestrami, takimi jak Rundfunk-Sinfonieorchesterw Berlinie, Deutsche Kammerphilharmonie czy Orkiestra Moscow Virtuosi. Jego muzyczne sukcesy sprawiły, że w 1999 roku niemiecka Telewizja BR/TV stworzyła film Aniello z

Neapolu.

Od 2005 roku, Aniello Desiderio pracuje jako profesor w Musikschule Koblenz w Niemczech, a od 2009 roku wykłada w Konserwatorium Domenico Cimarosa w Avellino we Włoszech. Pomimo licznych obowiązków pedagoga, gitarzysta nadal aktywnie koncertuje i uczestniczy w projektach wraz z innymi legendami gitary.
W 2010 Desiderio rozpoczął serię występów z wybitnym gitarzystą klasycznym Angelem Romero, a w 2012 ze słynnym jazzrockowym John’em McLaughlin’em.

Pomimo napiętego grafiku, artysta wciąż znajduje czas na dzielenie się swoimi umiejętnościami z młodymi adeptami gitary, w trakcie lekcji mistrzowskich na różnorodnych festiwalach i warsztatach w całej Europie. Przykładem jego zaangażowania jest chociażby wrocławski koncert, który stanowi część Letniego Kursu Gitary Krzyżowa 2015, podczas którego Aniello Desiderio jest jednym z wykładowców.

https://www.youtube.com/watch?v=xst_JKHadqQ 

Aniello Desiderio
26.07.2015, godz. 19:00
Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, Wrocław
www.gitaraplus.pl
Koncert jest częścią Letniego Kursu Gitary Krzyżowa 2015

Bilety: przedsprzedaż 35/30 PLN, w dniu koncertu 40/35 PLN
Dostępne na:
www.sklep.gitara.wroclaw.pl  andwww.tbox24.pl