Ostatnie dni głosowania na Drzewo Roku 2015

Dąb Bolko z Hniszowa nadal na prowadzeniu, lecz reliktowa sosna z Sokolicy depcze mu po korzeniach, o trzecie miejsce walczą, konar w konar, platan Cesarz i grab Jacek. Klub

Gaja przypomina, że głosy w konkursie Drzewo Roku 2015 można oddawać tylko do końca czerwca. Jeśli jeszcze nie zagłosowałeś na swojego faworyta, zrób to jak najszybciej!

Głosy można oddawać na stronie www.drzeworoku.pl. Po zagłosowaniu prosimy o potwierdzenie swojego głosu poprzez kliknięcie w link, który znajduje się w wygenerowanej wiadomości e-mail. To z drzew, które uzyska największe poparcie internautów zdobędzie tytuł Drzewo Roku 2015 oraz będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku w lutym 2016r.

Głosowanie zostanie zamknięte 30.06.2015 o godzinie 24.00, oficjalne wyniki zostaną opublikowane już 1. lipca, o godzinie 12.00 na stronie www.drzeworoku.pl. 

Zapraszamy do odwiedzenia finalistów i zwycięzców wszystkich edycji konkursu Drzewo Roku poprzez aplikację mobilną „Drzewa z klimatem” Klubu Gaja. Przedstawia ona ciekawe przyrodniczo, historycznie i kulturowo drzewa w Polsce, a także atrakcje turystyczne oraz atlas drzew.

Konkurs Drzewo Roku prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.