Ruszyła 8 edycja akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”! Przyjdź, zjedz, pomagaj!

1 czerwca rusza 8 edycja ogólnopolskiej Akcji SOS Wiosek Dziecięcych „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”. W tym dniu ponad 300 lokali gastronomicznych w całej Polsce przekaże 10% od obrotu na organizację wakacji dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

Każda edycja akcji „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” to szansa, dzięki której Stowarzyszenie może nieść pomoc dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz z rodzin zagrożonych rozpadem. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na organizację wyjazdów wakacyjnych dla porzuconych i osieroconych dzieci.

Akcję wspiera Anna Starmach krytyk kulinarny i jurorka programu MasterChef i MasterChef Junior oraz Tomasz Jakubiak, znany kucharz i właściciel Restauracji Gar Jakubiaka. Wakacje to czas, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Każde dziecko marzy o odpoczynku i wielkiej przygodzie. Lato jest również czasem, kiedy dzieci mogą zapomnieć o swoich traumatycznych przeżyciach z domów pochodzenia i znów poczuć się po prostu dziećmi. Wakacje są też wielką okazją dla  wielu dzieci, które mają szansę po raz pierwszy zobaczyć morze, czy piękne góry. Dla Amelii i jej rodzeństwa wakacje spędzone w rodzinie SOS, będą pierwszymi, prawdziwymi wakacjami w życiu. Kiedy Mama SOS zapytała Amelię gdzie chciałaby pojechać, odpowiedziała: „Ani ja, ani moja siostra Julka nie byłyśmy nigdy nad morzem, ale ja bym najbardziej chciała zostać z Tobą Mamo...”

Takich wzruszających historii w SOS Wioskach Dziecięcych jest wiele, a Tomasz Jakubiak i Ania Starmach jako Ambasadorzy akcji i wierni przyjaciele dzieci z SOS Wiosek wiedzą o tym najlepiej.

To już kolejna, ósma edycja, którą wspólnie tworzymy w szczytnym celu. Wakacje to wyjątkowy czas dla każdego, a szczególnie dla dzieciaków, które nie miały w życiu tyle szczęścia. Dzieciaki z SOS Wiosek Dziecięcych będąc w rodzinie biologicznej często były zaniedbywane, nikt nie przejmował się ich losem. Dlatego kolejny raz z zaangażowaniem wspieram Akcję „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”, która pozwoli zorganizować dzieciakom cudowne wakacje! Zapraszam wszystkich, aby jedli do syta w szczytnym celu.” - mówi Tomasz Jakubiak

„Ostatnio po raz pierwszy w życiu odwiedziłam Wioskę Dziecięcą w Siedlcach. Zwiedziłam cały świat, ale w takim wyjątkowym miejscu jeszcze nie byłam. Cieszę się, kiedy dzięki mojej pomocy na dziecięcej twarzy pojawia się uśmiech. Poznałam te cudowne dzieci i ich historie, dlatego tym bardziej cieszę się, na myśl, że tegoroczne wakacje mogą być dla nich wyjątkowe. Akcja „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” związana jest z gotowaniem i jedzeniem, czyli moimi zawodowymi zainteresowaniami – dlatego będę zachęcała restauratorów i ich klientów do włączania się do akcji!  – mówi Anna Starmach

Akcja „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” odbywa się w całej Polsce. Lista lokali biorących udział w Akcji znajduje się na www.wioskisos.org/dobremiejsce. Każdy może wejść na stronę, znaleźć lokal w swojej okolicy i 1 czerwca zjeść do syta w szczytnym celu. 10% z każdego rachunku powędruje na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i pozwoli sfinansować wyjazdy wakacyjne dla porzuconych i osieroconych dzieci.