Napisz sprawozdanie i zdobądź Pegaza!

Do 30 czerwca 2016r. można wysyłać sprawozdania z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w ramach programu Święto Drzewa. Jeśli nie przeprowadziliście jeszcze zbiórki, to warto zorganizować nawet małą akcję i wziąć udział w konkursie. Na zwycięzców czekają Pegazy, a dla wszystkich uczestników dyplomy.

W konkursie mogą wziąć udział placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy a także osoby prywatne. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników sprawozdania z przeprowadzonych działań na formularzu zgłoszeniowym na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Pierwsze sprawozdania już dotarły do Klubu Gaja. Pani Elżbieta Wyderka, nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi pisze: Zakończyła się właśnie akcja zbierania makulatury w programie – „Zbieraj makulaturę,  ratuj konie” oraz nakrętek na pomoc rehabilitacyjną i na  cele charytatywne. Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w wielu akcjach ekologicznych w ciągu całego roku. Uczniowie również wsadzali drzewka w ogrodzie przyszkolnym i sprzątali odpady wokół szkoły. Młodzież wykonywała także plakaty, ulotki i zdjęcia ekologiczne. Młodzież najpierw otrzymała specjalny zestaw materiałów dydaktycznych, a następnie brała udział w quizie proekologicznym. Wszyscy wykazali się sporą wiedzą, natomiast najlepszy wynik osiągnęła Daria Kmita.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymają statuetki Pegaza - pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc dla uratowanych przez Klub Gaja koni.  Uratowane zwierzęta trafiają do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią, do gospodarstw oraz stajni, gdzie mają zapewnione dobre warunki i dożywotnią opiekę.


Dzięki Państwa pomocy udało się nam uratować 60 koni!