Wyszukiwarka Google prawdę Ci powie

Okazuje się, że uprzejmość zawsze się opłaca. Przekonała się o tym pewna Bytyjka, May Asworth, która postanowiła sprawdzić możliwości słynnej wyszukiwarki. 86-latka chcąc wyszukać nurtującą ją informację w okno Google’a wpisała „proszę przetłumacz te rzymskie cyfry MCMXCVIII, dziękuję". Jak się okazało ten gest wywołał poruszenie na całym świecie.

Brytyjka, która z komputera korzysta sporadycznie, a jego obsługi uczy się na spotkaniach klubu seniora w lokalnej bibliotece, oczarowała wszystkich swoją prośbą, głównie za sprawą kultury osobistej. Prośba staruszki, skierowana do wyszukiwarki nie umknęła uwadze jej wnuka, który oczarowany kulturą swojej babci sfotografował jej prośbę i umieścił na Twitterze. Zdjęcie otrzymało aż 24 tys. polubieni i 16 tys. ponownych udostępnień i dotarło aż do samej siedziby Google.

Długo nie trzeba było czekać na ich reakcję. Brytyjski oddział napisał: „Kochana Babciu! Mamy nadzieję, że masz się dobrze. W świecie miliardów wyszukiwanych fraz sprawiłaś, że się uśmiechnęliśmy. Och, i to, czego szukałaś, znaczy 1998. Dziękujemy", zaś światowa centrala odpowiedziała: "Kochana Babciu, nie musisz dziękować!". Jak przyznał wnuk May, jego babcia sądziła, że za wyszukiwarką kryje się prawdziwa osoba, która wyszukuje odpowiedzi na zapytania internautów. Prosząc, sądziła że szybciej uzyska odpowiedź. 

JS