Ogłoszenia, wiadomości, ciekawostki, najnowsze informacje.

Chcesz dbać o swoje zdrowie? Chcesz odżywiać się zdrowo, nie tracąc przy tym pogody ducha, a co najważniejsze – nie zwariować? Wprowadź do swojej kuchni produkty zdrowe i ekologiczne dostępne u nas na Słowackiego 31 w Katowicach!

Do produkcji ekologicznych produktów żywnościowych nie stosuje się sztucznych nawozów, syntetycznych środków ochrony roślin, a zwierząt nie karmi się zmodyfikowanymi paszami ani nie podaje się im profilaktycznie antybiotyków czy hormonów. W przetwórstwie ekologicznym stosuje się metody mechaniczne, fizyczne i fermentacyjne. Nie używa się natomiast sztucznych barwników, emulgatorów, stabilizatorów, konserwantów, przeciwutleniaczy, substancji powlekających. 
W rolnictwie i przetwórstwie stosuje się ścisłe zasady produkcji, przetwarzania, przechowywania i transportu, by zachować jak najwyższą wartość odżywczą naturalnych surowców. 
Warto spróbować certyfikowanej żywności ekologicznej, np. twarogu, kiszonej kapusty, soków, makaronów by przekonać się o jej walorach smakowych i zdrowotnych.


Ziołolecznictwo (fitoterapia, zielarstwo) jest rodzajem kuracji, bądź to mającej zapobiegać chorobie, bądź też ją zwalczać, opartej wyłącznie na zastosowaniu leków roślinnych pochodzenia naturalnego, tzn. nieprzetworzonych chemicznie.

Przystanek po zdrowie oferuje preparaty i mieszanki ziołowe z całego świata. Czystek, ostropest czy czarnuszka to tylko niektóre zioła jakie można znaleźć w naszym sklepie. Posiadamy także środki farmaceutyczne z różnych zakątków ziemi, zioła sypkie, herbaty owocowe, suplementy diety oraz preparaty naturalne.

Zatrzymując się na naszym Przystanku znajdziesz to czego szukasz, pomożemy Ci wybrać odpowiednie zioła lub suplementy diety leczące lub wspomagające leczenie schorzeń z którymi się borykasz. 

U nas zawsze atrakcyjne ceny, rabaty dla stałych klientów i oczywiście miła i uśmiechnięta obsługa :)!