Jaki prezent wybrać pod choinkę?

Każdego roku Polacy wydają na świąteczne prezenty nawet 10 mld złotych. Najczęściej są to ubrania, kosmetyki i elektronika. A co jeśliby część tych pieniędzy poświęcić na zdrowie? Nie da się go wycenić, ale można o nie zadbać wybierając profilaktykę. Zobacz jakie prezenty mogą w tym pomóc.  

  1. Karnety i akcesoria sportowe

Regularne uprawianie sportu skutecznie przyczynia się do poprawy stanu naszego zdrowia. Tracimy na wadze, utrzymujemy kondycję, nasze serce i płuca pracują lepiej. Możemy zadbać o zdrowie naszych bliskich, a jednocześnie sprawić im przyjemność kupując karnet na basen lub siłownię, trening z trenerem personalnym, konsultację dietetyka lub sprzęt do ćwiczeń. Czasem, aby zmotywować najbliższe nam osoby do zadbania o swoje zdrowie, wystarczy mała rzecz – np. piłka gimnastyczna lub krokomierz.

  1. Pakiety badań profilaktycznych i abonamenty medyczne

Priorytetem jest dla nas ochrona naszej rodziny. Aby być w tym bardziej skutecznymi możemy otoczyć rodzinę opieką medyczną. – Abonamenty medyczne są świetnym prezentem dla rodziny. Podstawowy pakiet opieki można wykupić już od 39zł miesięcznie – informuje Anita Pawlak, kierowniczka Centrum Medycznego Falck. – Można też podarować bliskim pakiet badań profilaktycznych dostosowany do ich potrzeb: pakiet dla mamy, pakiet dla taty lub zgodny z zainteresowaniami: pakiet sportowca czy motocyklisty – dodaje.

  1. Małe AGD w służbie zdrowia

Coraz częściej nasza dieta uboga jest w błonnik i substancje odżywcze. Możemy oczywiście korzystać z suplementów syntetycznych, jednak najlepiej przyswajalne są te naturalne. W przygotowaniu niebanalnych i zdrowych dań i napojów pomogą nam takie urządzenia jak wyciskarka ślimakowa do warzyw i owoców, urządzenia do gotowania na parze, blendery i wolnowary. Tego typu prezenty spodobają się zwłaszcza tym, którzy uwielbiają gotować. A może nasz prezent zachęci obdarowanego do kulinarnych eksperymentów?

  1. Śmiech to zdrowie

I jest to jak najbardziej prawdziwe powiedzenie. Gdy się śmiejemy, nasz mózg wytwarza hormony szczęścia. Nasze płuca pracują intensywniej i dotleniamy organizm, a nasze mięśnie kurczą się i rozkurczają, co poprawia ich ukrwienie. Dlatego warto czasem sprezentować rodzinie bilety do teatru na spektakl komediowy lub zaproszenia na występ ulubionego kabaretu. Sprawdzą się też bilety do kina, albo komplet DVD z najlepszymi komediami.