Audycja muzyczna i koncert dla dzieci: Od bluesa do muzyki pop

19 marca, niedziela, godz. 17.00

Bilety:  10 zł.

Wykonanie:

Dominika Zioło

Dominik Rosłon

Kiedy i gdzie narodziła się muzyka, którą współcześnie nazywamy rozrywkową? Jak zmieniała się na przestrzeni lat? Co to jest scat, swing czy big band? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań z zakresu bluesa, rock & rolla, jazzu i soulu, usłyszą uczestnicy audycji „Od bluesa do muzyki pop”.

Poprzez wspólną zabawę, śpiewanie, improwizację, taniec, a nawet zagranie w big bandzie, dzieci dowiedzą się, jak kształtowała się na przestrzeni lat muzyka, którą dziś możemy nazwać popularną. Zajęcia prowadzone są z naciskiem na interakcję i dobrą zabawę, aby zainteresować dzieci różnymi, często zapomnianymi gatunkami muzyki i zachęcić je do samodzielnego wracania do nagrań twórców, o których usłyszeli.

Program skierowany jest w szczególności do dzieci w wieku 5-9 lat.

Zajęcia prowadzi Dominika Zioło (wokalistka, która swój głos kształciła na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczyła m. in. w: Vena Music Festival, United Europe Jazz Festival, Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy Pod Baranami, Jazz Am Hof) przy akompaniamencie Dominika Rosłona (pianista, perkusista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu festiwali, m. in. Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa, Pinnenberg Jazz Festiwal).

Dojazd: 190, 340, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10