Dopalacze – czy mogą być bezpieczne?

coffee 1

Poranna kawa nie zawsze pomaga, a jak się ostatnio przekonaliśmy dopalacze o bardzo pomysłowych nazwach, też nie należą do najskuteczniejszych, choć to zdecydowanie za mało powiedziane. Naturalne sposoby na walkę ze zmęczeniem są nie tylko bezpieczniejsze, ale również skuteczniejsze. Do tego by je zdobyć

wystarczy krótka wizyta w sklepie.

Wspomniana już kawa uznawana za jeden z najpopularniejszych środków walki ze zmęczeniem, szczególnie porannym, ale niestety nie w każdym przypadku jest skuteczna i często uodparniamy się na jej działanie. W takiej sytuacji godna polecenia okazuje się guarana, popularna ostatnio jako składnik wody mineralnej czy napojów izotonicznych. Zawiera aż cztery razy więcej kofeiny niż kawa i jest też popularnym lekarstwem na liczne dolegliwości wśród plemion indiańskich.

Równie popularny i to już od starożytności jest żeń-szeń. Działa nie tylko pobudzająco, ale dostarcza również szereg witamin i minerałów, zapewniających harmonię organizmowi. Tuż za nim plasuje się aronia, bardziej znana pod postaci soków, herbat czy dżemów. Owoc ten, często występujący w naszych ogródkach, zawiera antyoksydanty wpływające na odporność i walkę z chorobami, również nowotworowymi, a co najważniejsze spowalnia procesy starzenia.

www.ml.pl