Jak najskuteczniej pozbyć się problemów z trawieniem?

Święta już za nami, ale kłopoty z niestrawnością i pełnym, bolącym żołądkiem zostały. Trudno znaleźć skuteczny środek, który pomoże walczyć z tymi dolegliwościami. Większość leków działa doraźnie, a w przypadku niestrawności potrzebna jest długotrwała, a przede wszystkim zapobiegawcza terapia.

Najlepsze w tej sytuacji okazują się zioła. Mięta pieprzowa, koper włoski, rumianek, mniszek lekarski czy melisa przyjmowane regularnie sprawią, że niestrawność raz na zawsze przestanie nam dokuczać. Z drugiej strony warto postawić też na lepszy metabolizm. Ten zapewnią przyprawy: cynamon, estragon, bazylia, kminek, cząber.

Należy jednak uważać na to, co kupujemy. O ile z przyprawami problem ten nie występuje, to w przypadku ziół ich rzeczywista zawartość w opakowaniu nie jest już taka pewna. Najczęściej sięgamy po mieszanki apteczne, które niewiele mają wspólnego z czystymi ziołami. I choć ich zawartość jest w pełni naturalna, to tak naprawdę kupujemy zwykłą herbatę ziołową, a nie stuprocentowy rumianek czy koper. Te wraz z innymi trudno dostępnymi na rynku ziołami znajdziemy w ekologicznych bądź zielarskich.

PRZYSTANEK PO ZDROWIE

SŁOWACKIEGO 31

40-093 KATOWICE

sklep internetowy: www.przystanekpozdrowie.pl