Zakupu pralki, na co zwracamy uwagę?

pralka

Zapewne wielu z nas pamięta czasy, kiedy dobrem luksusowym było posiadanie pralki Frani, nad którą należało się pochylać przez kilka godzin, aby wyprać

ubrania dla całej rodziny. Takie rozwiązania to teraz tylko wspomnienia, które przyprawiają nas o uśmiech. Pralki należą do sprzętów AGD, bez których nie wyobrażamy sobie życia. O tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki opowiada Mateusz Gołda z NEO24.PL – największego polskiego sklepu internetowego.

Nowe technologie to nie tylko inteligentne zegarki czy opaski badające ciśnienie. Produkty codziennego użytku rozwijają się wraz z postępem technologicznym. Na rynku dostępne są między innymi pralki, o których funkcjach jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Ich zastosowanie, które opierało się na praniu i wirowaniu, ewoluowało, dając użytkownikom komfort, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Pralka idealna

Co wyróżnia idealną pralkę? Zdania są podzielone. Zgodnie ze statystykami z największego polskiego sklepu internetowego: „Klienci zdecydowanie częściej wybierają pralki ładowane od frontu, jednak ich wielkość rozkłada się 50:50. Na rynku dostępne są modele o szerokości 45 oraz 60 cm. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które z nich są częściej kupowane. Wielkość pralki uzależniona jest od indywidualnych potrzeb konsumentów, czyli ilości członków rodziny oraz prania, jak i metrażu pomieszczenia, w którym zostanie ona podłączona. Większe pralki charakteryzuje ładowność od 5,5 kg do maksymalnie 9kg, wersje slim pomieszczą 5 kg” – mówi Mateusz Gołda.

Jednym z głównych parametrów, na który zwracamy uwagę podczas wyboru pralki, jest prędkość obrotów. Najczęściej decydujemy się na te, oferujące obroty na poziomie 900 – 1200 obrotów bębna na minutę podczas odwirowywania. Im ten parametr jest wyższy, tym mniej mokre rzeczy wyciągamy z pralki, a co za tym idzie – skracamy czas suszenia. „Zaraz po ilości obrotów najczęściej zwracamy uwagę na programy, które posiada wybrany model. Są one często określane nazwami tkanin, do których są przeznaczone – bawełna, jedwab, syntetyk. Programy informują nas także o rodzaju prania – ręczne, wstępne, płukanie – oraz o tym, czy przeznaczone są do konkretnych rzeczy, czyli obuwie, spodnie, bielizna. Programy dostosowują do prania odpowiednią ilość obrotów, temperaturę wody, czas oraz kierunek ruchów bębna. Ważne jest, by konkretne materiały prać w dostosowanym do niech programie, aby uniknąć zniszczenia, odbarwień, skurczenia lub rozciągnięcia tkanin” – dodaje Mateusz Gołda. Warto zwrócić uwagę na to, czy pralka ma elektroniczny programator, dzięki czemu łatwiej i szybciej będzie ustawić pranie, nawet kiedy jest ciemno lub bardzo się spieszymy. Możemy mieć pewność, że przez przypadek nie ustawimy nieodpowiedniego programu.

Funkcje dodatkowe to dodatkowe zadowolenie

„Wybierając nową pralkę, warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe funkcje, które są podobne dla wielu modeli, ale również przyjrzeć się atrakcyjności tych dodatkowych. Ciekawe programy pozwolą nam oszczędzić czas i pieniądze przy jednocześnie perfekcyjnie wykonanym praniu. Istotną  funkcją pralki jest dobór wody do ilości załadunku. Często bywa tak, że potrzebujemy zrobić niewielkie pranie kilku rzeczy, a ładowność naszej pralki przekracza 6kg. Wtedy wybieramy opcję, która zapełni wodą tylko ½ wsadu, dzięki czemu oszczędzimy wiele litrów wody” – doradza Mateusz Gołda. Jednak oszczędność pieniędzy to nie jedyna zaleta wielu modeli pralek. Jedną z najciekawszych funkcji dodatkowych jest możliwość opóźnienia startu prania – dzięki niej można samodzielnie wybrać moment rozpoczęcia prania, który wybiega w przyszłość nawet do 24 godzin. Kiedy musimy zrobić pranie, ale wiemy, że w domu będziemy popołudniu, to ustawiamy program tak, aby pranie zakończyło się w momencie naszego powrotu.

„NEO24.PL ma w swojej ofercie ponad 200 modeli najlepszych pralek. Wśród nich znajdziemy takie, które wyróżniają się ciekawymi funkcjami. Na przykładpralki z systemem zraszania, które posiadają w bębnie zbieraki przenoszące podczas ruchów bębna wodę z jego spodu i zraszają nią bieliznę od góry. Przyspiesza to nawilżanie, nasycanie detergentem oraz płukanie, a sama pralka z tą funkcją jest ekonomiczna, ponieważ może prać w mniejszej ilości wody”.

Zakup odpowiedniej pralki wymaga dostosowania ilości jej programów oraz funkcji do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ilość modeli dostępnych w sklepie sprawia, że klienci coraz chętniej decydują się na zakupy internetowe. Pozwala to na maksymalne zaoszczędzenie czasu, który byłby potrzebny na wizytę w sklepie stacjonarnym. Ponadto w kilka minut klienci mogą zostać właścicielami nowoczesnego sprzętu AGD i RTV czy elektroniki. Gwarantujemy szybką przesyłkę, która w ciągu maksymalnie 48h znajdzie się w wybranym przez klienta miejscu. Dzięki indywidualnemu wyborowi formy dostawy przesyłki trafią do nowych właścicieli dostarczone przez kuriera, listonosza lub do samodzielnego odbioru w placówkach RUCHu. NEO24.PL dla osób niecierpliwych przygotował również opcję szybkiego dowozu w czasie do 4 godzin, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia możemy cieszyć się zakupem naszej nowej pralki.

Dobra, niezawodna, ekonomiczna i funkcjonalna pralka jest gwarantem oszczędności czasu oraz pieniędzy, a także sprawia, że nasze ulubione ubrania oraz pościel zostają czyste i świeże na dłużej. Decydując się na kupno lub wymianę obecnego sprzętu, warto poznać wszystkie funkcje i parametry wybranej pralki, aby jak najdłużej cieszyć się korzyściami płynącymi z jej użytkowania.