Kochamy algi za zdrowie i piękno.

maseczka z alg

Za co kochamy algi? To bardzo częsty składnik występujący w kosmetykach. Jest w pełni naturalny i niezwykle istotny w pielęgnacji skóry i leczeniu jej

dolegliwości. Ale czy tak naprawdę wiemy, czym są owe algi, o których tak często mówi się w reklamach?

Algi to jeden z najpopularniejszych naturalnych składników kosmetyków na świecie. Na Dalekim Wschodzie znany jest od tysiącleci, a współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej towarzyszą niemal od początku ich istnienia. A to nic innego jak morskie wodorosty, które mogą występować pod różnymi kolorami, które uzależnione są od ilości docierającego do nich światła słonecznego.

Algi mogą pochwalić się bardzo dużą zawartością minerałów niezbędnych dla prawidłowej pracy naszego organizmu, stąd też od wielu lat podbijają również świat dietetyki. Sód, wapń, potas, chlor, siarka, fosfor, jod, żelazo, fluor, miedź, selen, mangan, nikiel, witaminy C, B, E, beta karoten, kwas foliowy i bardzo dużo białka. Dlatego jest tak pożądanym składnikiem kosmetyków oraz suplementów diety.

Dzięki niezwykłym właściwościom, wyciąg z alg dostaje się do warstwy skóry właściwej, wzmacniając ją, dodając jej zdrowego koloru, a przede wszystkim chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi. Świetnie też działają na gojenie ran i regenerację naskórka. Coraz częściej też algi wykorzystywane są w medycynie, jako środek regulujący krążenie i chroniący serce.

ML