Walcz z bezsennością! Pij gorące

 

Wiadomo, ze kawa nie sprzyja spaniu, a już na pewno, gdy mamy problemy z bezsennością. Czarna i zielona herbata również nie pomogą zasnąć. Co więc wybrać, by błogo zatopić się w objęciach Morfeusza?

Na pewno gorące.

Stres, przepracowanie, przetrenowanie i choroba mogą przyczynić się do kłopotów z zasypianiem. Brak snu z kolei prowadzi do wielu nieprzyjemnych chorób lub po prostu zmęczenia. A można tego tak łatwo uniknąć i nie trzeba od razu wykupywać pół apteki. Wystarczy gorący napój na chwilę przed snem.

Rozgrzany już organizm nie będzie domagał się dodatkowej energii, by wyrównać temperaturę i pozwoli nam się uspokoić i spokojnie zasnąć. Najlepiej jednak od razu postawić na napoje, które nie tylko dzięki wysokiej temperaturze, ale i swoim właściwościom od razu tak zadziałają. Pierwszy wybór to oczywiście zioła: melisa, rumianek, kozłek lekarski, dziurawiec czy męczennica bądź gotowe mieszanki tych ziół dostępne w sklepach internetowych.

Nie zaszkodzi napić się również kakao czy mleka z miodem. To pierwsze pomoże nie tylko w szybszym zaśnięciu, ale również zapobiegnie miażdżycy i cukrzycy oraz przyspieszy proces spalania tłuszczu. 

Senior Josef