Przygotuj skórę na lato

Skóra po zimie jest blada, wysuszona i skłonna do podrażnień. Wystawienie jej od razu na letnie słońce jeszcze bardziej pogorszyłoby sprawę. Jak więc zabezpieczyć ją przed oparzeniami, łuszczeniem i wysuszeniem? Naturalnymi maściami i kremami.

Brak słońca, tlenu i codziennej pielęgnacji, bo przecież zimą nóg nie pokazujemy, a więc zapominamy, by codziennie zaaplikować na skórę balsam nawilżający, nie poprawia kondycji skóry  Wiosną zaś wpadamy w panikę, bo skóra nie wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Ale spokojnie, do lata zostało jeszcze trochę czasu, zdążysz doprowadzić skórę do idealnego stanu.

Wybierając odpowiednie kosmetyki, należy zwrócić uwagę na ich skład. Niestety wiele z nich jest ekologicznych jedynie z nazwy. Zamiast więc kupować chemiczne mieszanki, lepiej postawić na kremy i balsamy na bazie ziół i olejków roślinnych. Odżywią, wygładzą i z pewnością ochronią przed szkodliwymi promieniami UV.

Czystek, żyworodka, czarci pazur, drzewo herbaciane czy borowina to sprawdzeni wojownicy w walce z niechcianymi dolegliwościami skóry, które działają nawilżająco, ale również poprawiają gospodarkę hydro-lipidową, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, ale pomogą również w przypadku łuszczycy, rogowacenia czy grzybicy.

www.seniorzy.pl