Pomóż sobie w odchudzaniu

Dieta odchudzająca to zawsze duże wyzwanie, nie tylko pod względem kulinarnym, ale również psychicznym, szczególnie gdy na efekty trzeba długo poczekać. Nie od dziś

wiadomo, że zmiana nawyków żywieniowych nie wystarczy do osiągnięcia pięknej sylwetki. Jednak na ćwiczenia też trzeba mieć siłę, a przy ograniczonym jadłospisie może być to trudne do wykonania. Dlatego też tak ważna przy odchudzaniu jest suplementacja, oczywiście naturalna. Zioła hamujące apetyt czy orzechy dodające energii to obowiązkowe pozycje przy komponowaniu codziennego jadłospisu.

posilek

Każdy, kto choć raz podjął próbę odchudzania doskonale wie, że dotrzymanie wszystkich postanowień jest bardzo trudne, a tęsknota za ukochana pizzą, chipsami czy czekoladą wcale nie dodaje chęci. Do tego znikoma ilość jedzenia na talerzu jeszcze bardziej zniechęca. Niestety, podejmując się odchudzania, często popełniamy błędy, które pomimo mniejszej ilości jedzenia powodują, że efekty są mało widoczne. Powód jest prosty, zamiast na zbilansowanej diecie, skupiamy się na ograniczonej diecie i pozbawiamy się właściwości odżywczych niezbędnych do prawidłowej przemiany materii. Opracowując jadłospis o określonej liczbie kalorii musimy pamiętać o wpisaniu tam produktów, które nie tylko uzupełnią braki minerałów, ale również pobudzą trawienie, oczyszczą i to bez dodatkowych kalorii.

Przede wszystkim zaopatrzmy się w herbatki ziołowe, najlepiej kilka różnych, dla urozmaicenia smaku. Nie może w niej zabraknąć mięty, która reguluje procesy trawienne, podobnie jak szałwia i rumianek. Z kole siemię lniane, bratek, akacja czy babka płesznik zahamują apetyt. Zioła sprawdzą się również w postaci przypraw: oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn – to popularne składniki diety 3D.

Na hamowanie apetytu pomogą również migdały, ale bez żadnych dodatków. Co prawda mają one dużo kalorii, ale odbijemy je sobie tym, że po takiej przekąsce długo nie będziemy odczuwać głodu. Do tego tłuszcze kwasów nienasyconych i przyjemny smak. Jako wspomagacza diety nie może zabraknąć również błonnika. Ten niezwykły składnik warzyw i owoców, a także zbóż, działa oczyszczająco na organizm. Oczywiście w zdrowej diecie będzie go dużo, ale możemy sięgnąć również po błonnik w proszku, uzyskany ze zbóż. Co ważne większość z tych produktów możemy stosować w nieograniczonych ilościach, co pozytywnie wpłynie też na nasze zdrowie. 

KANTYNA